Szanowni Państwo,

z przyjemnością zawiadamiamy o objęciu przez Oddział Krakowski Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Filię Krakowską Sekcji Naukowej Psychoterapii PTP patronatem warsztatu 5th Society for Psychotherapy Research Methods Workshop for Early Career Researchers, organizowanego w Krakowie przez Society for Psychotherapy Research oraz Uniwersytet Jagielloński (Katedrę Psychoterapii UJ CM).

Od 5 do 10 września 2016 roku kilkudziesięciu młodych stażem badaczy psychoterapii z 17 krajów świata będzie uczestniczyć w spotkaniach warsztatowych prowadzonych przez wybitnych i doświadczonych badaczy psychoterapii z różnych krajów Europy i Ameryki. Wydarzenie będzie okazją do pozyskania przez osoby będące na początku swojej kariery naukowej wiedzy i umiejętności w zakresie najnowszych metod prowadzenia badań naukowych w psychoterapii.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do współudziału w tym szczególnym wydarzeniu przez uczestniczenie w trzech wykładach otwartych, które będą prowadzone przez niezwykłych gości.

5 września (w poniedziałek) o godzinie 17:30 Profesor Henning Schauenburg z Uniwersytetu w Heidelbergu wygłosi wykład na temat nowatorskiej, kompleksowej metody opracowywania i konstruowania diagnozy w psychoterapii pt. Operationalized Psychodynamic Diagnosis.

7 września (w środę) o godzinie 19:00 Profesor Michael Lambert z Brigham Young University (USA) przybliży zasadność stosowania w toku psychoterapii narzędzi, które ułatwiają podejmowanie właściwych decyzji terapeutycznych, uwzględniających aktualny stan pacjenta, w wykładzie pt: Why it is time to include formal monitoring and decision-support tools to routine clinical practice.

8 września (w czwartek) o godzinie 17:30 Profesor Per Høglend z Uniwersytetu w Oslo przedstawi autorskie spojrzenie na naturę procesu zmiany w psychoterapii, stawiając w swoim wykładzie fundamentalne pytanie: How does psychotherapy work?

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z tej niecodziennej możliwości. Dostojność wydarzenia znalazła odzwierciedlenie w objęciu warsztatu patronatem Jego Magnificencji Prorektora Uniwersytetu Jagiellońskiego ds. Collegium Medicum.

W imieniu Członków Zarządów: Oddziału Krakowskiego PTP oraz Filii Krakowskiej SNP PTP, a także Członków Komitetu Organizacyjnego,

dr n. med. Michał Mielimąka
Prezes Oddziału Krakowskiego
Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego
5th SPR Methods Workshop for Early Career Researchers

zamieścił
dr n. med. Jerzy A. Sobański, Sekretarz Oddziału